کانال های گالوانیزه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

کانال گالوانیزه تخت

کانال های گالوانیزه اولین نسل از کانال های انتقال هوا می باشد که در دو مدل فلنچی ( انگلیسی ) و بند کشویی ( آمریکایی ) ساخته می شوند. کانال های چهارگوش هرچقدر به شکل مربع نزدیک تر باشند، دارای راندمان بالاتری هستند اما به دلیل نبود فضای مناسب و مشکلات اجرایی، معمولا از کانال هایی با مقطع مستطیل شکل استفاده می گردد.

با توجه به این که هوای عبوری از داخل کانال معمولا دمایی پایین تر از نقطه شبنم محیط دارد و کانال گالوانیزه نیز رسانای حرارتی خوبی می باشد، جهت جلوگیری از میعان بخار آب می بایست سطح کانال را به صورت کامل عایق نمود که در این رابطه عایق های الاستومری کارایی و بازده بسیار بالاتری نسبت به عایق هایی از جنس پشم شیشه، پشم سنگ یا پلی اتیلن دارند.

کانال گالوانیزه گرد

مزایای استفاده از کانال گانوانیزه گرد

  • کاهش افت فشار
  • ظاهر زیبا و مستحکم
  • کاهش صدا
  • امکان استفاده از جنس استیل برای محیط های بهداشتی

سطح کانال اسپیرال با اینکه از بیرون دارای برجستگی می باشد، اما از داخل کاملا صاف بوده و هیچ گونه افت فشاری در طول مسیر حرکت هوا و یا سیال دیگر به وجود نمی آورد. همچنین وجود Spiral Seam در کانال های اسپیرال، موجب استحکام بالا در کانال شده و با ایجاد هوابندی مناسب، باعث به حداقل رسیدن میزان نشتی هوا می گردد.

برای تقسیم هوا، تبدیل مقاطع به یکدیگر و تغییر مسیرها در سیستم های کانال کشی گالوانیزه، انواع اتصالات و انشعابات در اندازه ها و شکل های گوناگون به کار گرفته می شود. برای اتصال کانال ها و قطعات به یکدیگر از رابط یا فلچ و برای نصب سیستم از ساپورت های سقفی یا دیواری استفاده می گردد.