داکت اسپلیت با کویل آبگرم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

داکت اسپلیت با کویل آبگرم

این سیستم از دو قسمت به نام کندانسور و هواساز تشکیل شده است .

این مدل سیستم ها، دستگاه های سرمایشی و گرمایشی هستند که قابلیت حرارت با کویل آب گرم را دارند. سادگی نصب هواساز سیستم در هر فضای بسته و کوچکی مانند داخل کمد، زیر سقف و زیر شیروانی، به شکل افقی و عمودی از خصوصیات آن می باشد.

تولید حرارت در این سیستم در مقایسه با سایر سیستم هایی که با آب داغ، گرما تولید می کنند مزیت های زیادی دارد. به طور مثال احتیاج به لوله کشی پراکنده در سطح ساختمان و در کف نیست. لوله کشی منحصر به یک رایزر برای تغذیه کویل آب گرم هواساز می باشد و تعدد رادیاتور و فن کویل ها حذف می گردد.

 

موارد مصرف این نوع سیستم :

  • منبع تولید آب داغ ( موتور خانه ، پکیج ) در ساختمان وجود داشته باشد .
  • گاز فراهم نباشد و موتورخانه گازوئیلی وجود داشته باشد .
  • صرفا استفاده از یک سیستم تراکمی جهت سرمایش مد نظر باشد .

کندانسور ( Condensing Unit ) سری CKF

کندانسور قسمت خارجی سیستم است که در فضای باز مانند بام ، بالکن، حیاط، پارکینگ و … نصب می گردد و با هر شرایط جو سازگار بوده و نیاز به محافظت در مقابل برف و باران ندارد و توسط لوله مسی به اواپراتور متصل می گردد.

کندانسور در تولید سرما به کار می رود. هر کندانسور شامل کمپرسور، فن، لوله های مسی و فین های آلومینیومی می باشد. کمپرسورها ساخت کارخانه Bristol یا Copeland آمریکا ( در مدل های سیلندر پیستونی و Scroll ) می باشند که بالاترین تکنولوژی ساخت کمپرسور در جهان را دارا هستند. کمترین مصرف برق و تولید صدا را در نوع خود دارد که به منظور بالابردن راندمان، به آخرین تکنولوژی ساخت کویل با فین دندانه دار آلومینیومی و لوله مسی شیار دارد و مارپیچ از داخل، مجهز می باشد.

  • دارای قابلیت نصب تا 45 متر بالاتر و 24 متر پایین تر از هواساز( طول معادل نباید از 45 متر تجاوز کند )
  • دارای تاییدیه و استاندارد ETL و منطبق بر استاندارد تولید (240-210 ) ARI ( که بالاترین سطح استاندارد تولید کندانسور در جهان می باشد )
  • دارای فیلتر درایر ( Filter Drier ) خازن و تایمر تاخیری و منترل فشار بالا ( High Pressure )
  • دارای سیستم های حمایتی در درجه حرارت بالا ( Over Load )

هواساز ( Air handler) سری A-Unit

این قسمت از سیستم داخل واحد یا مکانی مرتبط با واحد نصب می گردد.

هواساز به کانال توزیع هوا متصل هستند و شامل کویل اواپراتور و فن می باشند و به منظور تولید گرما، کویل آب گرم قابل نصب به بالا ی یا پایین آن می باشد. قابلیت نصب به شکل عمودی و افقی را دارند. همانند سایر سیستم های تهویه و به شکل سیکل بسته، هوا را از یک طرف جمع و پس از فیلتر کردن سرد یا گرم نموده و داخل کانال ها هدایت می نمایند.

هواسازهای ساخت گودمن قطعاتی با کیفیت بسیار بالا مانند فن موتور جنرال الکتریک چند سرعته بدون تسمه ( هواسازهای 5/7 و 10 تن به بالا تسمه ای هستند ) و تکنولوژی منحصر به فرد کویل اواپراطور نوع DX که از داخل به فرم مارپیچ شیاردار شده اند، بهره مندند. در کویل کندانسور و اواراتور به وسیله دستگاه اتوماتیک منبسط کننده ( Expander ) فین ها بدون هیچ عمل مکانیکی روی لوله های مسی ثابت گردیده اند. همچنین کویل اواپراتور دارای دو تشتک مجزای تخلیه آب در حالت نصب افقی و عمودی می باشند.

در زمستان هوا با عبور از کویل آب گرم که به یک منبع تولید آب داغ ( موتورخانه یا پکیج ) متصل است، گرم می گردد و از طریق کانال به داخل ساختمان منتقل می شود.