داکت اسپلیت (گرمایش گاز سوز)

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

این سیستم از سه قسمت به نام های کندانسور، کویل اواپراتور و فرنس ( کوره هوای گرم ) تشکیل شده است.

این مدل تمام خصوصیات سرمایشی سیستم پیشین را دارا می باشد و تفاوت عمده آنها در نوع تولید حرارت است. دو قسمت قابل نصب در داخل ساختمان، یعنی فرنس و اواپراتور به صورت افقی، عمودی و به سادگی در هر فضای بسته ای قابل نصب و راه اندازی می باشد و به وسیله کانال رفت و برگشت طی یک سیکل بسته هوای تهویه شده را داخل ساختمان به جریان می اندازد. قسمت سوم آن یعنی کندانسور که قسمت بیرونی خنک کننده می باشد، در فضای آزاد( پشت بام، تراس، پارکینیگ و …) نصب می گردد. این سیستم که متداول ترین سیستم گرمایش و سرمایش آپارتمان و ویلاهای امروزه در کشور امریکاست، برای ساختمان های در حال احداث و یا بازسازی با هرنوع معماری و در فضایی کوچک قابل نصب و اجراست.

 

موارد مصرف این نوع سیستم :

  • تامین گرمایش با استفاده از گاز شهری یا گاز مایع بدون استفاده از منبع تولید آب گرم ( موتورخانه یا پکیج )
  • بهره گیری از یک سیستم تهویه مطبوع کاملا مستقل.

کندانسور (Condensing Unit) سری CFK

کندانسور قلب سیستم سرماساز است و شامل کمپرسور، کویل و فن می باشد. تقریبا تمامی برق مورد نیاز توسط کندانسور مصرف می شود. کندانسور ها تا ظرفیت 3 تن تک فاز، و از 4 تن به بالا سه فاز هستند. بدنه دستگاه ساخته شده از ورق گالوانیزه با پوشش روی (  Zinc-Coated) و رنگ اپوکسی (Epoxey  ) می باشد.

اواپراتور (Evaporator) سری CAPE

اواپراتور به بالا یا پایین فرنس متصل می گردد و همراه کندانسور سیستم سرمایش را تشکیل می دهند . این قسمت از دستگاه هرچند دارای قطعات برقی و مکانیکی پیچیده ای نیست و تقلید در ساخت آن به سادگی امکان پذیر می باشد، اما تکنیک برتر آن نه در ظاهر بلکه در درون آن است که رمز واقعی راندمان بالای سیستم های سرمایشی پیشرفته می باشد. این کویل ها دارای تکنولوژی پیچیده فین آلومینیومی موج دار و لوله مسی از داخل شیاردار می باشد.

اواپراتور های Goodman دارای پیشرفته ترین سیستم انبساطی تنظیم اتوماتیک گاز فرئون (Flow rated Expansion Valve) می باشند و بدنه آن ها از کابینت مقاوم شده طرح چرمی که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی بسیار مقاوم می باشد طراحی شده است.

فرنس (  Furnace) سری GMP

فرنس همان کوره هوای گرم است که تولید هوای گرم سیستم را به عهده دارد. محل نصب فرنس داخل و یا در ارتباط با فضای مسکونی و متصل به کانال هوا می باشد.

فرنس با استفاده از گاز شهری در سلولهای بسته حرارت تولید می کند و هوا با عبور از بین لایه های مبدل حرارتی( بدون ارتباط با محیط احتراق ) گرم می گردد.

تکنولوژی به کار رفته در این سیستم قابل مقایسه با دیگر دستگاه های حرارتی نیست، زیرا از کنترل و ایمنی هوشمند سوخت و اکسیژن بهره می گیرد و عوامل مهم که در اکثر دستگاه های حرارتی تولید آلودگی می کنند در آن حذف شده است. یعنی :

  • با توجه به احتراق کامل تولید منوکسید کربن نمی کند.
  • مبدل حرارتی آن دارای آلیاژ مخصوصی است که هرگز تولید اکسید فلز معلق در فضا نمی کند.
  • مبدل حرارتی آن در مجاورت ذرات معلق در هوا تولید دوده نمینماید.
  • فرنس های Goodman دارای استاندارد های CE,ETL,AGA و انجمن گاز امریکا و سازمان محیط زیست امریکاست.
  • احتراق با سیستم تمام اتوماتیک و بدون شمعک صورت می گیرد.
  • دارای فن مخصوص تخلیه گاز حاصل از احتراق می باشد.